Sbor ČCE v Kateřinicích

 

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kateřinicích patří do Východomoravského seniorátu a je samostatným sborem od 1. května 1956.  Kostel byl vysvěcen 22. listopadu 1952.

Sbor má v současnosti 513 členů, pravidelně se účastní bohoslužeb asi 60 lidí. Ke sboru patří také kazatelská stanice v Lázích, která má 40 členů a účast na bohoslužbách je 7 až 8 lidí.

Farářem sboru je Miroslaw Jelinek. Staršovstvo sboru má 15 členů, kurátorkou sboru je Emilie Kamasová a místokurátorem Jiří Stehno.

Bohoslužby probíhají každou neděli od 9 hodin. K pravidelným aktivitám sboru patří také ekumenická biblická hodina a pevěcký sbor. Probíhá také vyučování dětí v nedělní školce a vyučování náboženství pro děti z 1. až 5. třídy základní školy. Při sboru existuje také Mateřské centrum Kačenka, kde se setkávají maminky s dětmi předškolního zpěvu. Od roku 2011 zde působí Zvonky dobré zprávy, hudební soubor hry na ruční zvonky.

29. a 30. září 2012 proběhla oslava 60. výročí otevření kostela a sjezd všech konfirmandů, kteří byli ve sboru konfirmování. Fotografie z oslav si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Kostel

Dnes je:
Svátek má: